Simbircīts

Simbircīts pieder pie retu minerālu kategorijas, ko zina tikai neliels skaits patiesu dabas skaistuma cienītāju.

Tas tika atklāts 19. gadsimtā Krievijas pilsētā pie Volgas Simbirskā (tagad Uļjanovska).

110alm00653 

Šis minerāls pieder pie kalcīta klases. Tās tuvākais radinieks ir onikss. Tas sastāv no pirīta, kaļķakmens, perlamutra, merģeļa, hematīta, kalcīta un zelta oniksa marmora, kas kalpo par pamatu šim dīvainajam savienojumam. Iežu slāņu nogulumi veidojās 65-90 miljonu gadu laikā, aptverot vairāk nekā vienu ģeoloģisko laikmetu.

 

110alm00454 1

Simbircīts savā "neapstrādātajā formā" ir milzīga melna bumba (konkrēcija), kuras diametrs ir vidēji 1 metrs. Šādas konkrecijas ir pazīstamas kā septaria. Septaria (no latīņu septum - starpsiena) ir viena no kriptokristālisko mezgliņu šķirnēm nogulumiežu iežos, kuru iekšpusē ir plaisas vai starpsienas. Neskatoties uz to, ka konkrēcija ir diezgan liela, simbircīta dzīsla parasti ir aptuveni 5-8 cm.

110alm00567 1

Tāpēc simbircīta izstrādājums nevar būt monofonisks, dzeltens, bez tumšiem ieslēgumiem. Konkrēcijai ir ļoti spilgti un kontrastējoši raksti. Simbircīta ieguve tiek veikta tikai 5 mēnešus gadā atklātā veidā, manuāli savācot. Nogulsnes ir ārkārtīgi ierobežotas, sezonā var savākt aptuveni 15 vai pat mazāk šādu “mezgliņu”.

110alm03178

Amonīta simbircīts ir viena no simbircīta šķirnēm. Bet atšķirībā no dzīslu simbircīta, kas veidojas milzīgos konkrēcijās, amonīta simbircīts veidojās pārakmeņojušās amonītu čaumalās. Amonīts cilvēkiem ir zināms kopš seniem laikiem. Pievilcību amonītiem piešķir forma, krāsa, kā arī vecums, ko mēra ar daudziem miljoniem gadu.

110alm00965

Amonītus plaši izmanto interjera dizainā un kā dekoratīvu materiālu suvenīru izgatavošanai. Amonītu iekšējo struktūru nosaka sākotnējā apvalka sienu un starpsienu izmērs un raksts, minerālu sastāvs, kas aizpilda kameras, kā arī krāsas un faktūras iezīmes. Protams, ne visiem amonītiem ir simbircīta pildījums. Domāju, ka Jūs jau uzminējat, ka atrast šādu paraugu ir liels retums un liela veiksme.

110alm00041

Pērciet simbircītu mūsu veikalā:

Simbircīts